• 2010 Otevření nového areálu

  V dubnu roku 2007 začíná nová etapa rekonstrukcí a oprav areálu v Úpici a veškeré práce jsou dokončeny v dubnu roku 2010, kdy je pro zákazníky otevřen nový areál s prodejnou o prodejní ploše 2000 m², obchodním oddělením, sídlem internetového obchodu, centrálním skladem a v neposlední řadě autorizovaným servisem strojů, nástrojů a zahradní techniky. Firma zaměstnává více než 50 zaměstnanců.
 • 2005 Certifikát systému jakosti

  V září roku 2005 končí první etapa rekonstrukce a oprav. Je zprovozněno pracoviště administrativy a příjmu zboží, včetně skladových prostor. Železářství Melichar s.r.o. se přejmenovává na MELICHAR CZ s.r.o., které se převážně zaměřuje na koncové zákazníky v oblasti řemeslné (stavební, truhlářské, strojírenské aj.) a v oblasti maloobchodu (železářství, zahradní technika aj.). Společnost ve zmíněném roce zaměstnává cca 30 zaměstnanců a stává se držitelem certifikátu systému managementu jakosti ČSN EN ISO 9001:2001, který je později inovován na certifikát jakosti ISO 9001:2008
 • 2004 Další investice

  V roce 2004 přichází další investice a tou je postupné odkoupení areálu bývalého Texlenu 21 v Úpici. Již v témže roce probíhá rekonstrukce a opravy značně zchátralého areálu.
 • 2002 Trutnov

  V roce 2002 je investováno do budovy a zařízení provozovny v Trutnově. Dochází k postupné transformaci ze sdružení fyzických osob na osobu právnickou pod názvem Železářství Melichar s.r.o.
 • 1996 Vznik sdružení

  V roce 1996 vzniká sdružení fyzických osob pana Pavla Melichara st. a Pavla Melichara ml. V témže roce dochází ke zvětšení prodejních ploch prodejny v Úpici, k pronajmutí provozovny v Červeném Kostelci s celkovým počtem deseti zaměstnanců ve sdružení.
 • 1992 Restituce

  V roce 1992, po době normalizace, nastupuje druhá obchodní generace. V rámci restituce žádá pan Pavel Melichar st. o navrácení zkonfiskovaného majetku včetně obchodu Pod Městem. Zde začíná podnikat jako soukromá osoba se dvěma zaměstnanci se sortimentem voda, topení, plyn, klempířským, částečně i stavebním, ale taktéž i železářským.
 • 1982 Odchod zakladatele firmy

  V roce 1982 Jan Melichar, průkopník a zakladatel obchodních aktivit umírá.
 • 1948 Zabavení majetku

  Zde působí až do roku 1948, kdy mu je majetek zabaven a znárodněn. Nastává období hluboké totality, věznění v Ruzyňské věznici a útrapy praktik STB.
 • 1938 Koupení domu

  V roce 1938 kupuje dům v ulici Dr. Eduarda Beneše (nyní Pod Městem) od obchodníka a stěhuje svou provozovnu z Žižkovy ulice právě sem.
 • 1920 Otevření obchodu

  Založení obchodní činnosti se datuje do 20. let minulého století, kdy pan Jan Melichar otevírá obchod v Žižkově ulici se sortimentem železářským a střelivem.
Zobrazit všechna hodnocení